O nas

Dzień dobry,

Cieszę się, że trafiłaś na tę stronę i chcesz dowiedzieć się trochę więcej o tym, czym jest Edrimo. Jak pewnie zdążyłaś zauważyć jest to sklep, ale nie taki zwykły, bo z używanymi produktami luksusowych marek. Jeśli zastanawiasz się, skąd wziął się pomysł na taki sklep, zapraszam cię na krótką opowieść o naszych początkach.

Kiedy 3 lata temu wyjechała do Tokio w Japonii, po kilku tygodniach bycia tam zauważyłam, że wiele osób na ulicach nosi te markowe torebki, które do tej pory widywała tylko w magazynach modowych. Zastanowiło mnie to szczególnie gdy widziałam starsze Panie idące w codziennych ubraniach do supermarketu z torebką Burberry na ramieniu. Jednak zbyłam to myślą, że może ludzie zarabiają tu więcej pieniędzy niż w Polsce czy że był to prezent.

Dopiero po kilku miesiącach dowiedziałam się o sklepach, w których można kupić te luksusowe torebki za ćwiartkę ich ceny, z tym że były one używane. Sama przez wiele lat nie uznawałam rzeczy używanych. Wydawało mi się, że będą uszkodzone lub w jakimś stopniu niewarte pieniędzy i zachodu. Trzeba przyznać, że rynek wtórny w Polsce nie jest jeszcze tak rozwinięty, jak w innych krajach, i nie wiele osób przyznaje się do kupowania rzeczy używanych.

W Japonii jednak wygląda to zupełnie inaczej. Świadomość społeczeństwa o środowisku jest bardzo wysoko i widać to w stylu życia Japończyków. Tyczy się to rygorystycznego segregowania śmiecie, ale także kupowania rzeczy używanych w tym ubrań i dodatków. Tak więc po kilku miesiącach po odkryciu sklepu z używanymi torebkami luksusowych marek, wróciłam tam i kupiłam torebkę Louis Vuitton Speedy 30. Nie będę tutaj wchodzić w szczegóły, jak się czułam posiadając rzecz, która wydawała mi się kompletnie poza zasięgiem, ale zdecydowanie było to uczucie jedyne w swoim rodzaju.

Od tamtego doświadczenia minęło kilka lat. Przez ten czas coraz bardziej wgłębiałam się w historię torebek i domów mody, które je tworzą i ten świat coraz bardziej mnie pasjonował. Dowiedziałam się, że za luksusowymi torebkami kryją się niezliczone historie ich powstania czy materiału, z jakiego są zrobione. Postanowiłam, że chcę podzielić się tą pasją z innymi kobietami w Polsce. Dostęp do artykułów luksusowych marek jest w Polsce bardzo ograniczony, a jednak nie jedna kobieta marzy o torebce Louis Vuitton czy Gucci. Edrimo powstało po to, by udostępnić te torebki, które spokojnie można nazwać małymi dziełami sztuki, dla większej liczby osób.

Jednak Edrimo nie tylko pozwala na zakup tej wymarzonej rzeczy, która do tej pory mogła wydawać się tylko marzeniem, ale wspiera też idee redukcji odpadów modowych. Dla mnie moda była na początku pasją, a używane markowe torebki sposobem na kupienie czegoś, na co najzwyczajniej w świecie nie byłoby mnie stać. Jednak wraz z pracą w tym biznesie i zgłębianiem się w to, jak świat mody operuję, zauważyłam, że kupowanie używanych produktów jest nie tylko tańsze, ale i ekologiczne. Więcej o tym możesz przeczytać tutaj.

Tak wyglądały początki moje i Edrimo, a co planujemy w przyszłości?
Dla Edrimo mamy wielkie plany i mamy nadzieję, że uda nam się je zrealizować wcześniej niż później. Jednak przede wszystkim chcemy dzielić się tymi pięknymi przedmiotami, jakimi są markowe torebki, dzielić się historią ich powstania, jak i ich twórców. Edrimo jest miejscem, gdzie możesz znaleźć nowe modele torebek, które powstały kilka lat temu lub torebki, które mają ponad 20 lat i tak naprawdę są niedostępnymi już w nowych sklepach eksponatami, które są częścią historii mody.

Mam nadzieję, że moja historia cię zainteresowała i uda ci się znaleźć coś właśnie dla siebie na Edrimo.

Z poważaniem

Ocena Google
5.0
Na podstawie 8 recenzji
×

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *