MARKOWE TOREBKI- GDZIE NATKNIESZ SIĘ NA PODRÓBKI?

Jest wiele kobiet, które za luksusową torebkę są w stanie zapłacić równowartość średnich trzymiesięcznych zarobków. W Polsce w dalszym ciągu trudno kupić markowe torebki z najnowszych kolekcji albo legendarne modele. Nie mamy za wiele butików światowych domów mody, dlatego jednym sposobem na zakup torebki jest wyjazd za granicę lub kupno przez internet. Są również klientki poszukujące tańszych alternatyw na posiadanie torebki z logo Prada, Gucci, Chanel czy LV. Jedną z nich jest kupowanie używanych luksusowych markowych torebek, co staje się coraz popularniejsze. Bez względu na to, czy decydujesz się na torebkę nową, czy z drugiej ręki, istnieje ryzyko, że kupisz podróbkę. Zobacz, gdzie najłatwiej spotkać oszustów sprzedających repliki.

Serwisy aukcyjne

Na chińskim serwisie Aliexpress kupimy niemal wszystko. Wszystko oprócz oryginalnych markowych torebek. Żaden renomowany producent nie dopuściłby do sytuacji, w której jego luksusowe wyroby można by było nabyć od przypadkowych sprzedawców. Szczególnie, wtedy gdy słyną oni ze sprzedaży podróbek.

W ostatnich latach Aliexpress wypowiedział wojnę sprzedawcom oferującym repliki markowych produktów. Nie ma szans, by w opisie aukcji pojawiła się nazwa znanego projektanta. Podobno w serwisie dostępne są tzw. tajne aukcje, na których można kupić podróbki. Na różnego typu forach gromadzą się ludzie poszukujący replik i wymieniający się kontaktami do sprzedawców. Nie warto brać w tym udziału, ponieważ jest to nielegalne i zawsze są to produkty będące dość nieudolnymi imitacjami.

Podobnie jest na polskim podwórku. Na Allegro większość ?markowych torebek? to zwykłe podróbki. Niektórzy sprzedawcy tego nie ukrywają, inni, choć nie piszą tego wprost, sugerują, że towary są oryginalne. Nie warto być naiwnym, ponieważ nigdy nie kupimy nowej torebki Chanel za kilkadziesiąt złotych.

Od tej reguły są pewne wyjątki, gdyż w serwisie pojawiają się dostawcy specjalizujący się w sprzedaży markowych torebek. Często są to albo modele ze starszych kolekcji, torebki używane albo z outletów. Czasami zdarza się, że osoba prywatna chce odsprzedać swoją torebkę. To, co powinno zwrócić naszą uwagę, to podejrzanie niska cena. Dlaczego ktoś, kto wydał na luksusowy dodatek 7 tys. zł, chciałby go sprzedać za kilkaset złotych? Podobnie jest w sytuacji, gdy sprzedawca oferuje bardzo dużo takich samych modeli. Z reguły są to imitacje.

Targowiska

Wiele miast z biedniejszych krajów żyje głównie z turystyki. Słyną one z tanich i dobrze wyposażonych hoteli all inclusive oraz kolorowych, wypełnionych po brzegi bazarów, na których można kupić niemal wszystko. Jednym z takich krajów jest Turcja, gdzie na stołach obok herbat, perfum i ubrań, leżą torebki Versace, Dior, Prada i Gucci. Charakterystyczne dla tureckich handlarzy jest to, że chętnie negocjują ceny oraz prawie zawsze wmawiają, że towary są oryginalne.

Sklepy internetowe

Poszukiwanie markowych torebek w sieci jest dość łatwe. Poświęcając trochę czasu, można przejrzeć oferty wielu sklepów i wyszukać model, który Cię interesuje. Minusem jest to, że torebki nie można obejrzeć na żywo i łatwo natknąć się na oszustów. Istnieje wiele firm, które sprzedają repliki markowych torebek łudząco podobne do oryginałów. Nie mając doświadczenia, naprawdę trudno zauważyć, że kupuje się imitację ? szczególnie gdy widzimy tylko zdjęcie w internecie. Prawda wychodzi na jaw, dopiero gdy otrzymujemy towar. Przy okazji sprawdź, jak rozpoznać oryginał najczęściej podrabianej torebki na świecie. 

Luksusowa torebka bez metki?

Istnieje spora grupa klientów, dla których jakość i styl są ważniejsze od metki. Odpowiadając na potrzebę powstała firma, która zajmuje się produkcją luksusowych torebek, których wygląd nawiązuje do klasycznych modeli znanych domów mody. I nie jest to łamanie prawa, ponieważ producenci nie produkują replik, a jedynie czerpią z tradycji kultowych marek. Współpracują z tymi samymi dostawcami materiałów co Dior czy Chanel, jednak brak znanego logo sprawia, że luksusową torebkę można kupić już za kilkaset dolarów. Jest to raczej ciekawostka, ale warto poczytać o tym projekcie.

Tego typu oferta z pewnością nie trafi do osób, dla których marka jest potwierdzeniem jakości i wartości torebki. Są jednak klienci, którzy cenią doskonałą jakość, jednak uważają, że ceny luksusowych torebek są zawyżone i nieakceptowalne. Szukają alternatyw, a jedną z nich okazuje się również zakup używanych torebek luksusowych.

Sprzedaż replik markowych torebek jest nielegalna

Każda znana marka ma swoje sposoby, by chronić się przed plagiatami i łamaniem praw. Czasami jest to walka z wiatrakami, ale coraz częściej udaje się skutecznie ścigać producentów i sprzedawców oferujących ?idealne repliki? czy ?końcówki serii?. Siłą napędową handlu podróbkami są oczywiście klienci, dla których znaczenie ma tylko chęć pochwalenia metką. Nasi klienci wiedzą, że logo znaczy coś więcej, dlatego kupują wyłącznie oryginały ze sprawdzonego źródła.