KUPOWANIE MARKOWYCH TOREBEK DLA DZIECI- CZY TO MA SENS?

Wiele luksusowych marek od lat wprowadza do swoich ofert luskusowe torebki dla dzieci. Torebki dedykowane młodszym klientkom kupimy np. w Gucci, Versace, Dolce & Cabbana, Chanel, Burberry. Dla jednych markowa torebka dla dziecka za 1000 zł to zbytek, inni uważają, że nie ma w tym niczego niestosowanego. Kto ma rację?

Być jak mama

Jak świat stary, długi i szeroki młodsze i starsze dziewczynki uwielbiają naśladować swoje mamy. Chcą być takie jak one, podobnie wyglądać, ubierać, nosić biżuterię i torebki. Nie ma niczego dziwnego w widoku kilkuletniej dziewczynki w sukience, eleganckich bucikach, bransoletce, kolczykach i torebeczce. Czemu nie miałaby to być markowa torebka, jeśli jej styl jest odpowiedni dla dziecka?

Luksusowe torebki dla dzieci niewiele różnią się od modeli dla kobiet. Cechują się ręczną produkcją, wysoką jakością, wykorzystaniem naturalnych i nietoksycznych materiałów. Ale są mniejsze, czyli dopasowane do wieku właścicielki, i bardziej kolorowe. Markowe torebki dla najmłodszych wyglądają tak, by urzekać właścicielki. To dlatego projektanci dodają do nich kwiaty, koraliki, cekiny i inne błyszczące dodatki. Dziewczynki wyglądają z nimi urzekająco.

Luksusowa torebka dla dziecka ? rozpieszczanie czy może świadomy wybór?

Wydawałoby się, że osoby krytykujące kupowanie luksusowych torebek dla dzieci najczęściej mówią, że to jest rozpieszczanie od najmłodszych lat, niepotrzebna seksualizacja dziewczynek i uczenie lansowania się ma markowe rzeczy. Jak to zwykle bywa, najczęściej chodzi o pieniądze, gdyż luksusowe torebki dla dziewczynek kosztują od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Za ceną idzie jakość i renoma marki i to jest główny powód, dla których rodzice chcą kupować swoim dzieciom dobre i wartościowe rzeczy. Nie mówimy tu przecież o ?chanelce? dla dorosłej kobiety, ale kolorowej i zabawnej torebeczce, o której marzy dziewczynka.

Prawda jest taka, że luksusowe torebki dla dzieci kupuje się na podobnej zasadzie jak ubrania na ślub czy komunię. Czyli wybiera na specjalne okazje. Mogą, a nawet powinny być wyjątkowe, by podkreślić wyjątkowość chwili. Rzadko się zdarza, że dzieci noszą je na co dzień, na plac zabaw czy do przedszkola. Głównie dlatego, że jest to zbędne i trochę niebezpieczne.

Noszenie markowej torebki może narazić dziecko na zwrócenie uwagi nieuczciwych ludzi. Rodzic powinien być świadomy tego, że dziecku łatwiej niż dorosłemu można ukraść torebkę.

Rodzice kupują luksusowe marki dla dzieci z różnych powodów. Dla jednych jest formą pokazania się, zaimponowania otoczeniu. Jednak spora część klientów to osoby, których po prostu stać na kupno drogich marek dla dzieci i wiedzą, że z różnych względów są one bardzo praktyczne. Trwała, piękna i ponadczasowa torebka dla córki może być ozdobą i świetną inwestycją.

Rodzice mają pełne prawo uczyć dzieci o świecie mody, przedstawiać historie znanych projektantów i uświadamiać o wartości markowych torebek ? nie tylko ekonomicznej, ale również historycznej i artystycznej. Patrząc od tej strony, luksusowa torebka dla dziewczynki to nie zbytek, a przedmiot przedstawiający kawałek pięknej historii.