HISTORIA SŁYNNYCH TOREBEK. JAK POWSTAŁY TOREBKI GUCCI BAMBOO?

Mówi się, że potrzeba jest matką wynalazku. Podczas drugiej wojny światowej brakowało większości materiałów, przez co wiele przedsiębiorców miało problemy z utrzymaniem się na rynku. Dotyczyło to również przemysłu modowego. To właśnie w tych trudnych czasach Guccio Gucci wpadł na pomysł, aby rączki i inne elementy torebek wykonać z bambusa. Był to nietypowy i z pewnością innowacyjny sposób wykańczania galanterii, ale okazał się idealnym rozwiązaniem.

torebka skórzana gucci bamboo

Pierwsze torebki Gucci Bamboo pojawiły się w 1947 roku. Były to małe kształtne torebki zrobione ze skóry świńskiej z zaokrągloną bambusową rączką. Ten model stał się dowodem nieprzeciętnych umiejętności rzemieślników pracujących dla marki. Bambus importowany z Japonii był podgrzewany i wyginany w półkola, a później przyczepiany do skórzanych torebek w roli ozdobnej rączki.

Szybko po premierze Gucci Bamboo stały się one fenomenem i modowym must-have. W latach 50. i 60. torebki były noszone przez największe światowe gwiazdy między innymi Ingrid Bergman i Elizabeth Taylor, a nawet zostały docenione przez Lady Diana. Mimo upływu lat te torebki wciąż cieszą się uznaniem i wiele współczesnych gwiazd również sięga po ten model.

Nie gasnąca popularność Gucci Bamboo sprawiła, że w 2010 roku w sklepach pojawiła się nowa wersja klasycznych torebek z bambusem znanych jako New Bamboo. Mimo że obecne możliwości produkcyjne nie mogą być porównane z tymi sprzed 60 lat, Gucci wciąż tworzy swoją bambusową galanteria tak jak dawniej. Torebki są ręcznie składane ze 140 elementów, a techniki, które stosował Guccio Gucci, wciąż są kultywowane przez obecnych rzemieślników pracujących dla tego domu mody.

torebka skórzana gucci bamboo

Klasyczne torebki Bamboo zinterpretowane na nowo są teraz dostępne w dużo szerszej gamie kolorów i materiałów. Można je dostać w skórze jagnięcej, jak i nowoczesnym materiale neopren. New Bamboo jest dostępna w swoim dawnym rozmiarze i w większej wersji. Oprócz tego klasycznego modelu bambusowe rączki i nie tylko można znaleźć na najróżniejszych typach torebek Gucci. Od listonoszek po torebki hobo. Jeśli torebka Gucci Bamboo jest i na twojej liście życzeń możesz znaleźć je tutaj.